0 532 571 52 59
Anasayfa / Stor ve Zebra Perde Nasıl Sökülür? Takma ve Temizliği

Stor ve Zebra Perde Nasıl Sökülür? Takma ve Temizliği

Stor perde takma stor perde temizliği stor perde nasıl sökülür zebra stor perde modelleri a101 stor perde stor perde modelleri perde modelleri zebra stor perde zebra perde stor perde fiyatları

Stor perde takma stor perde temizliği stor perde nasıl sökülür zebra stor perde modelleri a101 stor perde stor perde modelleri perde modelleri zebra stor perde zebra perde stor perde fiyatları

Evlerinizin camlarını süsleyen en önemli aksesuarların başında perdeler gelir. Sultanahmet Halı Yıkama güvencesi ile İstanbul’un en güzide ilçelerinden biri olan Fatih’te 20 yılı aşkın süredir perde yıkama, halı yıkama, battaniye yorgan yıkama ve yerinde, evde koltuk yıkama hizmetleri ile binlerce aile tarafından tavsiye edilen firmamız, dün olduğu gibi bugün de Fatih Halı Yıkama adı altında Sultanahmet Halı Yıkama güvencesi ve kalitesi ile Fatih stor perde yıkamaFatih zebra perde yıkama hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli Fatih ve İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden ev hanımlarına sunmaya devam ediyor. Ev hanımlarının sıklıkla cevabını aradığı soruların başında; stor perde takma, stor perde temizliği, stor perde nasıl sökülür, zebra stor perde modelleri, a101 stor perde, stor perde modelleri, perde modelleri, zebra stor perde, zebra perde ve stor perde fiyatları, stor perde nasıl yıkanır, stor perde nasıl takılır, zebra perde nasıl yıkanır soruları yer alıyor. Biz işin fiyat ve modelleri kısmından çok, okumakta olduğunuz bu makalemizde; stor perde bakımı, stor perde montajı, stor perde temizliği, stor perde takma, zebra perde bakımı, zebra perde temizliği, zebra perde bakımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

Perdelerinizi uzun yıllar kullanmak isterseniz, aşağıdaki yıkama ve bakım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

Stor perde

1 – Stor Perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

2 – Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız beyaz sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırlayınız,

3 – Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,

4 – Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,

5 – Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu “oklava” gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,

6 – Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın (sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak (kenar kısımları fazla hırpalarsanız ipliklenme olabilir) fazla güç harcamadan temizleyiniz,

7 – Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru – yumuşak bir havlu ile kurulayınız,

8 – Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.

Bu işlemleri yaptığınızda psikolojik olarak da huzur bulacak, perdelerinizin artık tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

Stor Perde Kornej Üzerine Montajı

Stor Perde Montajı

– Storun en ölçüsüne göre korneje kaç adet plastik aparat geçirmeniz gerektiğini belirleyin. En: 100 cm ise en az 2 adet en: 150 cm ise 3 adet En: 150 cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet plastik kornej aparatını kullanarak herhangi bir kornej rayından art arda geçirin.

– Stor perdeyi pencerenize ortalı bir şekilde tutun (duvara gelen sağ ve sol taraftaki çıkıntıları eşit olmalıdır.) Ardından storun ağırlığı dengeli bir şekilde (kornej ile storu) hizalama yaparak plastik montaj aparatların kornejdeki yerlerini ayarlayın. Metal klips ortasındaki boşluktan vida geçirilerek korneje geçirdiğimiz plastik aparatlara sıkıca vidalanır ve metal klips korneje sabitleştirilir. Metal klipslerin çıkıntılı kısmı storun ön kısmına bakmalıdır. Metal klipsler stor perdeden çıkartılmak istenildiğinde klipsin çıkıntılı kısımları yukarıya doğru ittirerek stor perdenin kasasından çıkartılır.

Stor perde, metal klipslere monte edilirken ilk önce stor perde kasasının arka kısmı klipslere oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan duvara taşan paylar eşit olmalıdır.)

Stor Perde Tavan Montajı

– Stor perdenizi pencerenize ortalı olacak bir şekilde hizaladıktan sonra zebra storun en ölçüsüne göre tavana kaç adet matkap ile delik delmeniz gerektiğini belirleyin. En:100cm ise en az 2 adet en:150cm ise 3 adet En:150cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet göz önüne alarak tavanı matkap ile delmek için işaretleyiniz ve ardından işaretlediğiniz yerlerdi matkap yardımı ile deliniz.

– Matkap yardımı ile oluşturulan deliklere matkap ucunu uygun dübelleri yerleştirerek çekiç yardımı ile çakınız. Dübeller çakıldıktan sonra metal klipsler dübellere vidalanır ve metal klipsin çıkıntılı kısmı stor perdenin ön yüzüne bakacak şekilde ayarlanır.

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan dışarı taşan paylar eşit olmalıdır.)

Stor perde metal klipslere monte edilirken ilk önce storun üst kasa profilinin arka kısmı klipslerin arka çıkıntısına oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

Stor Perde Duvar Montajı

– Stor perdeyi pencerenize ortalı bir şekilde hizaladıktan sonra storun en ölçüsüne göre duvara kaç adet matkap ile delik delmeniz gerektiğini belirleyin. En: 100 cm ise en az 2 adet en: 150 cm ise 3 adet En: 150 cm üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet göz önüne alarak tavanı matkap ile delmek için işaretleyiniz ve ardından işaretlediğiniz yerlerdi matkap yardımı ile delin.

Stor Perde Montajı

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Pencerenizin sağ ve solundan dışarı taşan paylar eşit olmalıdır.)

– Stor perde, metal klipslere monte edilirken ilk önce storun alüminyum profilinin arka kısmı klipslere oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı duvara doğru sertçe itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

– Mekanizmada bulunan zinciri çekerek yukarı veya aşağıya doğru hareket ettirebilirsiniz. Zincirleri ikisini bir asla çekmeyin. Her zaman zincirin tekini çekiniz.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Fatih Halı Yıkama olarak müşterilerimize %100 memnuniyet garantisi veriyoruz!

DETAYLAR

Hizmetlerimiz ve Bölgeler

Avrupa Yakası Hizmet Bölgelerimiz

TIKLAYIN

Yılbaşı Kampanyası

Fatih Halı Yıkama'da Yılbaşı Kampanyası

DETAYLAR
0 532 571 52 59