0 212 568 33 80
Anasayfa / Halkalı Halı Yıkama: Halı nasıl temizlenir

Halkalı Halı Yıkama: Halı nasıl temizlenir

Halkalı halı yıkama firması olarak ev hanımlarına büyük ölçüde kolaylı sağlayacağını düşündüğümüz bu yazımızda evde halı temizleme hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Her ne kadar da evde halı temizlemenin tüm detaylarını kaleme alsak da yine de bunları denemek yerine Halkalı halı yıkama fabrikasını aramak isterseniz Halkalı halı yıkama telefon numaraları şu şekildedir: 0 212 568 33 80 / 0 552 282 33 80

Halılar küf, küf ve hayvan tüylerinin yanı sıra küf ve küf çekmeye meyillidir. Halıya düzgün bakım yapmak toz akarlarını, pire ve halı böceklerinin içeri girmesini engeller. Günlük halı bakımı, koku giderme ve derin temizlik teknikleri hakkındaki bu yazımızı dikkatlice okuyun.

Halkalı Halı Yıkama: Halı nasıl temizlenir

Halkalı Halı Yıkama: Halı nasıl temizlenir

Yöntem 1

Halıyı Temiz Tutmak

1- Düzenli vakum. Halı liflerinin derinliklerinden kiri emen, özellikle tüylü bir halıya sahipseniz veya kediler ve köpeklerle yaşıyorsanız, iyi bir vakuma yatırım yapın. Vakumlama düzenli olarak halılarınızın taze görünmesini ve koklanmasını sağlar.

2- Halının yoğun olarak gezilen bölgelerini koruyun. Eğer halılarınız ön kapınıza, mutfağa veya çok fazla trafik alma eğilimine sahip evinizin diğer alanlarına ulaşırsa, bu alanları atma kilim veya plastik halı koruyucu paspaslarla koruyun. Bu şekilde, her gün elektrikli süpürgeyle birlikte pıhtı ve kir parçalarını temizlemek için mücadele etmeyeceksiniz.

 

3- Dökülmeleri hemen temizleyin. Dökülmelere izin vermek, halınıza ve kuruyana kadar ıslatılır. Kalıntıları çıkarmak çok daha zor hale gelir. Kazadan sonra bir kazara gidebilirseniz, daha sonra çok zaman kazandıracaksınız.

 

4- Eski lekeleri çıkarmak için doğru tekniği öğrenin. Bazen hemen lekeye ulaşması imkansız. Eski bir şarap veya kahve lekesi ile karşı karşıyaysanız , panik yapmayın; Birçok halı leke tutmaz kimyasallarla önceden işlenir, bu nedenle lekelerin çıkarılması genellikle zor değildir. Bölgeyi hafifçe püskürtmek için sirke dolu bir sprey şişesi kullanın, ardından bir bezle silin. Daha derin lekeler için, alanı sirke veya halı temizleyicisi ile doyurun, kabartma tozu ile serpin ve kabartma tozu kurutulduğunda alanı vakumlayın.

 

Yöntem 2

Halılarınızdan Koku Giderme

1- Halıyı süpürün. Halıyı koku giderme işlemi için önce iyice vakumlayarak hazırlayın. Halınız çok fazla kir tutuyorsa, önce lifleri kaldırmak ve kiri gevşetmek için bir süpürge ile süpürün, sonra vakumlayın.

2- Bir koku giderme karışımı yapın. Halılar, muhtemelen dolaplarınızda bulunan ürünleri kullanarak etkili bir şekilde temizlenebilir. Aşağıdaki malzemeleri pişirmek için tekrar kullanmayı planladığınız bir kapta karıştırın:

 

3- Lekeli veya kokulu bölgeleri sirke ve suyla ıslatın. Bir sprey şişesini yarım sirke, yarım su ile doldurun ve en fazla yardıma ihtiyaç duyan alanları püskürtün. Havalandırılmamış nemin küf oluşumuna yol açmasını istemediğinizden, bunları sıvı ile tamamen yıkamayı unutmayın.

4- Mısır unu karışımını halı üzerine serpin. Halıya eşit bir şekilde yayılarak, kirlenmeye veya en çok kokmaya eğilimli alanlara odaklanın. Odayı bırakın ve karışımın bir saat boyunca halının üzerine oturmasına izin verin.

 

5- Halıyı tekrar vakumlayın. Mısır unu karışımını temizlemek için vakumu birkaç kez halı üzerinde çalıştırın. Bitirdiğinizde, vakum torbasını atın.

Yöntem 3

Halı Temizlemenin Derinliği

1- Halı temizleme makinesi satın alın veya kiralayın. En derin lekeler ve en zorlu kokular, halılarınızın liflerini yıkamak için sıcak su ve kimyasal bir temizleyici kullanan bir halı temizleme makinesi ile temizlenebilir.

 

2- Halıyı süpürün. Derin temizlik işlemine başlamadan önce tüm gevşek toz ve kirden tamamen arınmış olduğundan emin olun. Vakumlamadan önce kiri temizlemek için halının en kirli kısımlarını temizleyin.

3- Lekeli alanları önceden işlemden geçirin. Halı temizleme araçlarının çoğunda, derin temizlik yapılmadan önce lekeli alanlara uygulanması amaçlanan bir çözüm bulunur. Leke çıkarıcı solüsyonunuz yoksa, bunun yerine sirke ile sprey lekeli alanlar.

4- Makineye su ve temizlik solüsyonu ekleyin. Uygun miktarda sıcak su ve halı temizleyici eklemek için makinenizle birlikte verilen talimatları izleyin.

 

5- Makineyi takın ve halınızı temizleyin. Makineyi halı üzerinde yavaşça çalıştırın ve her santimi kapattığınızdan emin olun. Bir noktayı kaçırmadığınızdan emin olmak için önceden temizlenmiş alanları üst üste bindirebilirsiniz. Bazı makine modellerinde, makine düzgün çalıştığı zaman kirli su sıçramasını bir hazneye göreceksiniz.

 

6- Halının kurumasını bekleyin. Birkaç saat içinde yeni gibi görünmeli ve güzel kokmalı. Tüm bu anlattıklarımızı uygulayıp beklediğiniz sonucu elde edemediyseniz eğer, Halkalı halı yıkama fabrikası müşteri hizmetlerinden destek talebinde bulunabilirsiniz. Telefon: 0 212 568 33 80 / 0 552 282 33 80

%100 Müşteri Memnuniyeti

Fatih Halı Yıkama olarak müşterilerimize %100 memnuniyet garantisi veriyoruz!

DETAYLAR

Avrupa Yakası Bölgelerimiz

İstanbul Avrupa Yakası Halı Yıkama Servis Bölgeleri

TIKLAYIN

DİKKAT!

Sizi Uyarıyoruz!..

DETAYLAR
0 212 568 33 80