0 212 568 33 80
Anasayfa / Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır

Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır

Stor perde takma stor perde temizliği stor perde nasıl sökülür zebra stor perde modelleri a101 stor perde stor perde modelleri perde modelleri zebra stor perde zebra perde stor perde fiyatları

Stor perde takma stor perde temizliği stor perde nasıl sökülür zebra stor perde modelleri a101 stor perde stor perde modelleri perde modelleri zebra stor perde zebra perde stor perde fiyatları Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır

Evlerinizin camlarını süsleyen en önemli aksesuarların başında perdeler gelir. Stor perde sökmesi ve montajı hakkında tüm detayları anlatmaya çalışacağız ama oldu da başaramazsanız bizi çekinmeden arayıp, soru sorabilirsiniz. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır? İşte telefonlarımız: 0 212 568 33 80 / 0 552 282 33 80

Fatih Halı Yıkama Kış Kampanyası İçin Hemen Arayın, Fırsatı Kaçırmayın! 0 212 568 33 80 / 0 552 282 33 80

Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır? Sultanahmet Halı Yıkama güvencesi ile İstanbul’un en güzide ilçelerinden biri olan Fatih’te 20 yılı aşkın süredir perde yıkama, halı yıkama, battaniye yorgan yıkama ve yerinde, evde koltuk yıkama hizmetleri ile binlerce aile tarafından tavsiye edilen firmamız, dün olduğu gibi bugün de Fatih Halı Yıkama adı altında Sultanahmet Halı Yıkama güvencesi ve kalitesi ile Fatih stor perde yıkama,  Fatih zebra perde yıkama hizmetlerini profesyonel olarak siz değerli Fatih ve İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden ev hanımlarına sunmaya devam ediyor.

YİNE DE YAPAMAZSANIZ BİZİ ARAYIN, UZMANLARIMIZ SİZE BİLGİ VERSİN 🙂 0 212 568 33 80 / 0 552 282 33 80

Ev hanımlarının sıklıkla cevabını aradığı soruların başında; stor perde takma, stor perde temizliği, stor perde nasıl sökülür, zebra stor perde modelleri, a101 stor perde, stor perde modelleri, perde modelleri, zebra stor perde, zebra perde ve stor perde fiyatları, stor perde nasıl yıkanır, stor perde nasıl takılır, zebra perde nasıl yıkanır soruları yer alıyor. Biz işin fiyat ve modelleri kısmından çok, okumakta olduğunuz bu makalemizde; stor perde bakımı, stor perde montajı, stor perde temizliği, stor perde takma, zebra perde bakımı, zebra perde temizliği, zebra perde bakımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

Perdelerinizi uzun yıllar kullanmak isterseniz, aşağıdaki yıkama ve bakım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

Stor perde

1 – Stor Perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

2 – Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız beyaz sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırlayınız,

3 – Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,

4 – Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,

5 – Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu “oklava” gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,

6 – Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın (sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak (kenar kısımları fazla hırpalarsanız ipliklenme olabilir) fazla güç harcamadan temizleyiniz,

7 – Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru – yumuşak bir havlu ile kurulayınız,

8 – Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.

Bu işlemleri yaptığınızda psikolojik olarak da huzur bulacak, perdelerinizin artık tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

Stor Perde Kornej Üzerine Montajı

– Storun en ölçüsüne göre korneje kaç adet plastik aparat geçirmeniz gerektiğini belirleyin. En: 100 cm ise en az 2 adet en: 150 cm ise 3 adet En: 150 cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet plastik kornej aparatını kullanarak herhangi bir kornej rayından art arda geçirin.

– Stor perdeyi pencerenize ortalı bir şekilde tutun (duvara gelen sağ ve sol taraftaki çıkıntıları eşit olmalıdır.) Ardından storun ağırlığı dengeli bir şekilde (kornej ile storu) hizalama yaparak plastik montaj aparatların kornejdeki yerlerini ayarlayın. Metal klips ortasındaki boşluktan vida geçirilerek korneje geçirdiğimiz plastik aparatlara sıkıca vidalanır ve metal klips korneje sabitleştirilir. Metal klipslerin çıkıntılı kısmı storun ön kısmına bakmalıdır. Metal klipsler stor perdeden çıkartılmak istenildiğinde klipsin çıkıntılı kısımları yukarıya doğru ittirerek stor perdenin kasasından çıkartılır.

Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

– Stor perde, metal klipslere monte edilirken ilk önce stor perde kasasının arka kısmı klipslere oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan duvara taşan paylar eşit olmalıdır.)

Stor Perde Tavan Montajı

Stor Perde Montajı

– Stor perdenizi pencerenize ortalı olacak bir şekilde hizaladıktan sonra zebra storun en ölçüsüne göre tavana kaç adet matkap ile delik delmeniz gerektiğini belirleyin. En:100cm ise en az 2 adet en:150cm ise 3 adet En:150cm’nin üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet göz önüne alarak tavanı matkap ile delmek için işaretleyiniz ve ardından işaretlediğiniz yerlerdi matkap yardımı ile deliniz.

– Matkap yardımı ile oluşturulan deliklere matkap ucunu uygun dübelleri yerleştirerek çekiç yardımı ile çakınız. Dübeller çakıldıktan sonra metal klipsler dübellere vidalanır ve metal klipsin çıkıntılı kısmı stor perdenin ön yüzüne bakacak şekilde ayarlanır.

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Sağ ve soldan dışarı taşan paylar eşit olmalıdır.)

Stor perde metal klipslere monte edilirken ilk önce storun üst kasa profilinin arka kısmı klipslerin arka çıkıntısına oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı tavana doğru itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

Stor Perde Duvar Montajı

– Stor perdeyi pencerenize ortalı bir şekilde hizaladıktan sonra storun en ölçüsüne göre duvara kaç adet matkap ile delik delmeniz gerektiğini belirleyin. En: 100 cm ise en az 2 adet en: 150 cm ise 3 adet En: 150 cm üzerinde ise 4 ve en fazla 5 adet göz önüne alarak tavanı matkap ile delmek için işaretleyiniz ve ardından işaretlediğiniz yerlerdi matkap yardımı ile delin. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

Stor Perde Montajı

– Stor perdenin şık ve estetik durması için pencerenize tam ortalı takılması çok önemlidir.(Pencerenizin sağ ve solundan dışarı taşan paylar eşit olmalıdır.)

– Stor perde, metal klipslere monte edilirken ilk önce storun alüminyum profilinin arka kısmı klipslere oturtulmalı, ardından stor perdenin ön kısmı duvara doğru sertçe itilerek klipslere tamamen geçirilmelidir.

– Mekanizmada bulunan zinciri çekerek yukarı veya aşağıya doğru hareket ettirebilirsiniz. Zincirleri ikisini bir asla çekmeyin. Her zaman zincirin tekini çekiniz. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

STOR PERDE NASIL SÖKÜLÜR?

Evlerimizin olmazsa olmazı tül perdelerin yerini son yıllarda büyük ölçüde alan stor perde modelleri, ev dekorasyonu konusunda önemli unsurların başında yer almaktadır. Kullanımının pratik olması ve şık duruşları ile pek çok ev sahibinin tercihi stor perdelerden yana olmaktadır. Stor perdelerin mekanizmaya sahip olmaları, takılıp çıkarılırken zahmetli gibi durmasına neden olmaktadır. Bu konuda hassas olan ve sık sık stor perdesini temizlemek isteyenler için stor perdelerin nasıl takılıp çıkarıldığı önemli ayrıntılardan biridir. İlk montaj sırasında korniş üzerine takılan ve korniş üzerine küçük aparatlar geçirilen stor perde, aslında herkesin yapabileceği kolaylıktadır. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

Stor Perde Takarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stor perde takılacağı yerin özelliklerine göre montajı yapılabilen perde çeşitleridir. Kornişe montajı gerçekleştirilen stor perde, montajı en rahat olan yöntemdir. Çivi ile direkt olarak duvara monte edilen stor perde ise oldukça uğraştırıcı bir yöntemdir. Ancak genellikle stor perde alınan yerleri montaj içinde gerekli aparatları temin ettiği için, montaj yapılacak yerde, kornişin olması, yaklaşık 10 dakikada stor perdenin takılmasını sağlayacaktır. Stor perdenin korniş üzerinde durmasını sağlayacak olan aparatların vida yardımıyla kornişe takılmasının ardından, eşit hizada stor perdenin tırnaklı aparatlara geçirilmesi, stor erde takmanın oldukça kolay olduğunu gösterecektir. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Ev temizlerken, perde temizliği atlanmaması gereken bir unsurdur. Bu nedenle şık bir pencere dekorasyonu için tercih edilen stor perdeler temizliğe engel değildir. Ya da taşınırken çıkarılması gereken stor perdelerin kolaylıkla çıkıyor olması da stor perde modellerinin tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Stor perde montajının son aşaması olan perde mekanizmasının klemenslere takılma aşaması, çıkarırken işe oradan başlanmasını gerekmektedir. Stor perdenin çıkarılırken dengeli tutulabilmesi için merdiven yardımıyla stor perdeyi rahatça tutabilecek kadar çıkmak gerekir. Mekanizmayı tutan aparatın bir tarafına bastırıldığında stor perdenin çıktığı görülecektir. Perdenin boyutuna göre aparat sayısı değişmektedir. Buna göre kaç adet aparat var ise, hepsinden stor perde çıkarılır ve temizlendikten sonra tekrardan yerine takılır.

Stor Perde Çıkarırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stor perde çıkarmak kolay bir işlem olmasına karşın oluşabilecek kazalara karşı dikkatli davranılması gereken bir iştir. Çıkarılması için stor perde ile aynı hizaya gelmek için kullanılan merdivenin sağlam olması ve çıkaracak olan kişinin de merdivenlere sağlam basması gerekir. Mekanizmasına sarılı bir şekilde çıkarılması gereken stor perde, bu hali ile oldukça ağır olmaktadır. Tüm aparatlardan çıkarıldıktan sonra birden stor perdenin dengeli bir şekilde tutulması gerekir. Aksi halde en ufak bir dengesizlik stor perde ile birlikte merdivenden aşağıya düşülmesine neden olabilir. İlk kez takılıp çıkarıldığında zor gelen stor perde, sık sık temizlemek için çıkarıp takanlar için el alışkanlığının kazanılmasını sağlar ve daha dikkatli şekilde takılıp çıkarılabilir. Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır?

Stor Perde Duvara Nasıl Takılır?

Genellikle tavanda takılı duran kornişlere montajı yapılan stor perdeler, perde türüne ve ihtiyaca göre duvara da montaj yapılabilmektedir. Duvara stor perde montajı için gerekli aparatların ve matkabın olması, stor perdenin kolayca duvara monte edilmesini sağlayacaktır. Stor perde öncesinde duvara eşit şekilde takılan aparatlar yardımıyla, kornişe gerek kalmadan duvara stor perde takılmaktadır. Mutfak camları için ideal olan duvara stor perde montajı, salon ve oturma odalarında şıklık açısından kornişe takılmaktadır. Duvara takılan aparatların eşit aralıklarla takılması, stor perde takıldıktan sonra da görüneceği için önemli bir detaydır. Halı yıkama fabrikamızın ustaları diyor ki; özensiz takılan stor perde, göze hoş gelmeyen bir görüntü sergileyecektir.

Kaynak: Keçiören Halı Yıkama

%100 Müşteri Memnuniyeti

Fatih Halı Yıkama olarak müşterilerimize %100 memnuniyet garantisi veriyoruz!

DETAYLAR

Avrupa Yakası Bölgelerimiz

İstanbul Avrupa Yakası Halı Yıkama Servis Bölgeleri

TIKLAYIN

DİKKAT!

Sizi Uyarıyoruz!..

DETAYLAR
0 212 568 33 80
Stor Zebra Perde Nasıl Sökülür Duvara Takılır Çıkarılır Takma Temizliği Yapılır Call Now Button